Як знищили половину родючих грунтів.

Виробництво 95% сільськогосподарських культур залежить від якості верхнього шару грунту. Однак експерти попереджають, що за останні 150 років зникла вже половина родючих грунтів.
Про це повідомляє Експерт.
Частина, що залишилася може бути вичерпана протягом наступних 60 років. У США, країні з активним і сучасним сільським господарством, орні землі зникають в 10 разів швидше, ніж відновлюються.
Як зазначає Guardian, головна причина втрат верхнього шару грунту – інтенсивне землеробство. На фермах, де використовується надмірна кількість добрив, грунт більш уразливий до дії дощу і вітру.
Його деградації також сприяє надто часта обробка, відсутність покривних культур, вирощування тільки одного або двох видів рослин і надлишок пестицидів. Все це риси, що характеризують сучасне «ефективне» сільське господарство.
Щоб впоратися із наступом кризи, фермери переходять до нових методів господарювання. Наприклад, перестають використовувати плуг, що збільшує вміст органічних речовин в грунті. У 2017 році вже 40% американських фермерів відмовилися від орної обробки землі.
Ще один спосіб зберегти грунти – висаджувати покривні культури в проміжках між врожаями. Такі рослини, як жито і гречка, забезпечують грунт органікою і живлять корисні мікроорганізми. А кукурудза і соя допомагають їй утримувати вологу, що особливо актуально в посушливих районах.
Експерти підкреслюють: урядам необхідно стимулювати фермерів вживати заходів щодо захисту грунтів. В іншому випадку людство зіткнеться з катастрофічними наслідками.
Як приклад можна привести Сирію або Лівію. За часів Римської імперії на територіях цих країн вирощувалося величезна кількість зерна, проте варварське сільське господарство перетворило родючі землі в пустелі.
Втрата родючих грунтів – не єдина проблема сільського господарства. Через кліматичні зміни змінюється продуктивність основних рослинних культур, від сої до олійних пальм. У багатьох регіонах врожайність вже серйозно впала, причому найсильніше постраждали бідні регіони планети. Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2019/06/06/lyudy_vzhe_znyshchyly_polovynu_rodyuchyh_gruntiv_na_planeti_1587811

Comments are closed.