Представники КМПЗТ долучаються до відродження імені і збереження спадщини Федора Мершавцева.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA25 жовтня представники Криворізького міського правозахисного товариства взяли участь у підготовці та проведенні екомузейної інформаційної акції Криворізького екомузею “Оберіг”. Нею започатковано активні дії по відродженню та збереженню духовної, культурної та патріотичної спадщини родини Федора Матвійовича Мершавцева.
Захід складався із двох частин:
1. Оскільки родина Ф.М.Мершавцева безпосередньо причетна до створення і діяльності першого у Кривому Розі товариства “Просвіта”, то саме біля пам’ятника Тарасу Шевченку і поблизу театру Т.Шевченка активісти інформували мешканців про особистість і діяльність Федора Матвійовича Мершавцева.
2. Основним інформаційним моментом стало встановлення інформаційної таблички в території, де колись був сад-парк Мершавцева, який він створив за європейським зразком на правому березі ріки Саксагань в місці її зєднання із рікою Інгулець. Зараз це територія де розташовані учбові заклади (муз.школа №1, ЗОШ №8, криворізька гімназія і КЗ Криворізьке обласне музичне училище) а неподалік від цього місця знаходяться руїни будинку нашого великого земляка.

Після встановлення інформаційної таблички учасники заходу (активісти Криворізького екомузею “Оберіг”, дослідники, представники Криворізького краєзнавчого музею, представники громадських організацій …) згадали про культурну, духовну, наукову, просвітницьку спадщину родини Федора Матвійовича Мершавцева та коротко обговорили напрямки і послідовність спільних дій по відзначенню 180-річчя від дня народження Федора Матвійовича та на подальшу перспективу. Учасники відзначили , що окрім імені Федора Матвійовича Мершавцева Криворіжжя незаслужено забуває і про імена і спадщину інших великих земляків, які були відомі далеко за межами нашого краю вже у 19-му столітті та робили наш Кривий Ріг справжнім європейським містом.
1 січня 2015 року виповнюється 180 років від дня народження Федора Матвійовича.

КМПЗТ

Копия DSC_0040

Більше фото тут: Партнерство «ВідріС»

Comments are closed.