Заява Спілки офіцерів України

ЗАЯВА
Спілки офіцерів України у зв’язку із останніми подіями навколо російсько-української війни.
Минулий 11-й тиждень 2020 року був насичений контраверсійними суспільно значущими повідомленнями:
- Гаазький окружний суд почав розгляд справи щодо збиття літака Boeing 777 рейсу МН17 у судовому комплексі “Схіпхол”;
- продовжуються обстріли позицій українських військ на Східному фронті російсько-української війни;
- Україна продовжує щоденно нести санітарні і безповоротні втрати;
- країна предметно зайнялась боротьбою із коронавірусом.
І саме в цей час під інформаційною завісою цих подій:
-група громадян України — членів ОПЗЖ прямує до Москви на зустріч із керівництвом держави-агресора — Російської Федерації із закликом від Віктора Медведчука залучити (мовою оригіналу): «парламентский потенциал, тем более что, если исходить из того, что в Украине Верховная Рада должна принять законы, которые предусмотрены Минскими соглашениями: и выборы, и амнистия, и особый статус, и изменения в Конституцию, то помощь наших коллег из Госдумы, и парламентов Франции и Германии здесь была бы не просто уместна, она была бы полезной…”;
- одночасно з цим тристороння контактна група з врегулювання конфлікту на Донбасі домовилася про створення консультативної ради у політичній підгрупі і в такий спосіб зробила перший крок до “прямого діалогу з народом Донбасу”;
-укладено чергові домовленості про подальше узгодження чергового розведення військ;
- почути Донбас паралельно із черговими Мінськими протоколами щодо прямого діалогу закликав такий собі пан С. Сивохо, радник Секретаря РНБО України на громадських засадах, і 12 березня він спробував презентувати Національну платформу примирення і єдності.
Складається враження, що всі ці дії були зрежисовані з одного центру, узгоджені за напрямами і в часі та мають конкретну мету — перейти від активної оборони та відновлення територіальної цілісності України до укладання миру з російським агресором за будь-яку ціну на його умовах.
Зважаючи на те, що ці події хоча і не мають ніякого правового значення, але мають правові перспективи і несуть значне політичне навантаження, Спілка офіцерів України заявляє наступне.
Черговий заклик агресора про допомогу стоїть в одному логічному ряду із закликами про допомогу втікача-президента В. Януковича та “допомогою” Госдуми, яка 1 березня 2014 року надала дозвіл на застосування Збройних Сил Російської Федерації на території України. Цей дозвіл не скасований і понині.
Не змінилося й позиціонування Російської Федерації у російсько-українській війні: “их там нет”. Рішення, дії та заяви останнього часу органів державної влади Російської Федерації і їхніх лідерів також свідчать про незмінність агресивної політики Кремля, що призвела у 2014 році до чергової російсько-української війни. Незмінною залишається риторика агресора і щодо військово-політичної оцінки подій на Донбасі та підштовхування України до прямого діалогу із представниками невизнаних квазіреспублік, тому що такий діалог не може мати будь-яких наслідків для досягнення миру, оскільки рішення приймаються в Кремлі, а не в Донецьку чи в Луганську. Водночас, остаточна реалізація підписаних у Мінську протоколів легімітизує так звані ЛДНР і створює умови для переведення Російської Федерації із статусу держави-агресора у статус переговірника-миротворця.
Спілка офіцерів України вимагає відмовитися від будь-яких сепаратних двосторонніх перемовин із Російською Федерацією чи її керівництвом та рішуче відмовитися від діалогу із так званими “представниками Луганської і Донецької народних республік” та з будь-якими представниками ОРДЛО.
Спілка офіцерів України закликає Верховну Раду України у зв’язку з останніми подіями терміново та позачергово розглянути питання національної безпеки і дати політичну оцінку діям окремих народних депутатів України-відвідувачів Кремля та представників тристоронньої контактної групи -підписантів горезвісних протоколів.
Спілка офіцерів України наполягає на правовій оцінці дій групи народних депутатів України, які фактично закликали керівництво Російської Федерації до втручання у внутрішні справи незалежної держави, та дій окремих учасників тристоронньої контактної групи, які всупереч українському законодавству дали фактичну згоду на реалізацію кремлівського плану колонізації України.
Такі дії містять прямі ознаки державної зради. Ми переконані, що підписанти Мінських документів — А. Єрмак та Л. Кучма щонайменше мають бути позбавлені можливості будь-якого впливу на хід і наслідки Мінських перемовин, понести належну відповідальність і відправлені у відставку.
Ми закликаємо Президента України відмовитися від ідеї створення діалогової платформи “Мир Донбасу” та від підтримки ідеї Національної платформи примирення і єдності у будь-якому форматі як такої, що скомпрометована. Зауважимо, що громадянин С. Сивохо має право на будь-яку власну думку, але думки радника Секретаря РНБО України С. Сивохо не повинні суперечити чинному законодавству України, а тому С. Сивохо має бути негайно звільнений.
Спілка офіцерів України вимагає припинення подальшого розведення військ: земля, яка полита кров’ю українського солдата, ні за яких умов не може бути зданою без бою. Гасло “мир за будь-яку ціну” є неприйнятним для України і має бути негайно знятим з порядку денного.
Мир має бути досягнутий на українських умовах і він буде досягнутим, перемога буде за нами.
Слава Україні!
Героям Слава!
Заява затверджена Центральним Проводом Всеукраїнської громадської організації Спілка офіцерів України
17 березня 2020 року
Голова Спілки офіцерів України
полковник Олександр Сасько

Comments are closed.