Зайві люди. Криворізький хірург Доронін та інші.

Депутат Людмила Бурман
22 липня

Завтра він звільняється. Після тривалої боротьби за своїх пацієнтів. А також за своїх професійних, але нерішучих і боязких колег. В принципі, за нас із вами. За суспільні цінності. Він – не месія. Просто він, як і я, поки що в меншості в суспільстві, яке вже усвідомило, що хворе, однак ще не хоче лягати під ніж. Він – хірург Владимир Доронин, завідувач хірургічним відділенням вже всеукраїнсько відомої 8-ї міської клінічної лікарні Кривого Рогу.
Гоголівська німа сцена з ревізором відпочиває на фоні ступору, що стався з в. о. головлікаря, який отримав заяву Дороніна про звільнення за власним бажанням. Повірити в те, що місто так зневажливо розкидається висококваліфікованими кадрами, особливо в стражденній хірургії, дійсно важко. Не впевнена, що затуманені нездоровим способом життя на робочому місці (як стверджують працівники 8-ї лікарні), думки керівника закладу стосувалися саме усвідомлення цієї кадрової загрози.
Зрештою, для 8-ї лікарні звільнення ключових заввідділень стає вже мало не нормою. Бо 29 червня так само за власним бажанням звільнилася завідувачка дорослою терапією пані Лариса Небайкіна. Як неофіційно стверджують її колеги, виникненню такого бажання теж посприяли дії та бездіяльність керівництва місцевої сфери охорони здоров’я. Але без спілкування з самою Ларисою Михайлівною заявляти цього не можу.
За що ж система мститься Володимиру Дороніну? Чому через 14 років завідування відділенням кваліфікований хірург виявився зайвим? Історія прощання бере початок у серпні 2019 року, коли, не маючи на те жодних підстав у вигляді рішення міської ради, мер Вілкул оголосив одноосібне (а тому незаконне) рішення про створення на базі 8-ї міської лікарні єдиного в Кривому Розі дитячого центру. Задля цього планувалося закриття 1-ї та 2-ї міських дитячих лікарень та виселення усіх дорослих відділень.
Головлікарі кинулися виконувати незаконне рішення, видаючи накази про попередження щодо звільнення працівників. Саме завідувач хірургії Доронін разом із кількома колегами не побоявся висловитися публічно про незаконність та необґрунтованість цього рішення. Пацієнти зібрали підписи під зверненнями до міської ради, до Президента і мало не до Всевишнього. Восени медики вийшли на пікетування міськради.
Такий розгул демократії в найбільш побитій шашіллю адмінресурсу сфері, не міг пройти безкарно для учасників. Тому, як тільки видалася нагода, Дороніну пригадали все. Саме 8-му лікарню, а в ній хірургічне відділення визначили місцем перебування коронавірусних хворих другої хвилі. Причому офіційне рішення з’явилося суттєво пізніше, ніж його фактичне виконання. Дорослу хірургію перепрофілювали під дитячих коронахворих. Ургентних пацієнтів та швидку переорієнтували на 16-ту міськлікарню, яку очолює вірний опоблоківець Криштопа, і де хірургом працює племінник однієї з VIP-керівниць міського управління охоронздоров’я. А гроші ж тепер ходять за пацієнтами. Та й Криштопа ж не вічний…
Тож ще в березні п’ятьох практикуючих хірургів 8-ої відправили в простій, який триває дотепер. Чотири місяці без операцій для практикуючого хірурга – то професійна смерть. Тому рішення Дороніна шукати медичну практику деінде виглядають доволі обґрунтованими. Бо десятки звернень пацієнтів, які тернівчани, криворіжці, міські депутати та самі лікарі направили в усі можливі інстанції, були удостоєні дослівних відповідей: «Карантин!». Численні звернення громадян щодо функціонування дорослої хірургії на базі травматологічного відділення залишилися без відповіді.
Сьогодні я подзвонила Володимиру. Мала намір переконати відкликати заяву про звільнення. Однак криворізькі реалії були слабкими помічниками в аргументації. Тому просто сказала, що як містянка і депутатка усвідомлюю втрати криворізьких пацієнтів та 8-ої лікарні. Бажаю Володимиру подальшої професійної реалізації.
Агов, лікарі, медичні працівники! Я не Іоан Павло Другий, але скажу словами цієї Божої людини: «Не бійтеся!». Саме Вашими страхами живиться владне хижацтво, яке в Кривому Розі пробило вже десяте дно! Саме Ваша позиція «Він сам винен, сидів би тихенько, то й досі б працював!» робить можливими корупційні безчинства команди крєпкого казнокрада й політичного корупціонера. Саме Ваша впевненість, що події стосуються винятково хірурга Дороніна і не стосуються Вас, його колег по лікарні та відділенню, є початком реалізації владного плану знищення напряму лікування дорослих у 8-ій міській.

Comments are closed.