Обережно! Лісові квіти!

Наближається весна, період радості, любові, краси. А для природи — це період масового знищення браконьєрами ранньоквітучих рідкісних квітів, які в народі називають першоцвітами. У Червоній книзі України, унікальному документі, створеному найкращими вченими держави, навпроти назв цих квітів прямо вказана головна причина зникнення: збирання заради букетів.

ГО «Зелений Фронт» вже більше 10 років займається проблемою збереження ранньоквітучих рідкісних рослин. Ми намагаємось переконати громадян не купувати такі квіти, не приймати їх у якості подарунка, а, навпаки, виявляти випадки незаконного збору, торгівлі ними та повідомляти про них правоохоронців. Ми пропонуємо вашій увазі відеоролики, створені на захист цих тендітних рослин, а також просимо поширити їх серед своїх друзів, знайомих, засобами масової комунікації, або створити власні ролики, банери, постери на захист цих рослин і розповсюдити їх якомога ширше, бо якщо ми втратимо ці рідкісні види флори — зрештою, ми втратимо і ліси, і сади, і надію на гармонічне співіснування з природою.

Додамо тільки, що лісові, вкрадені в природи квіти, зазвичай є поганими гостями в оселі: ці рослини не випадково називають «ефемероїдами», бо вони швидко гниють, втрачають красу, а ще й виділяють в атмосферу отруйні речовини. А от садові квіти, штучно виведені та вирощені задля прикрашення осель, натомість довго не втрачають свого красивого вигляду, розповсюджують у приміщенні приємний аромат, в більшості своїй не можуть зашкодити здоров’ю людини .

Обережно! Лісові квіти!

З повним переліком рідкісних першоцвітів можна познайомитися безпосередньо в Червоній книзі України, Європейських Червоних Списках та Червоних Списках МСОП, а також Червоних книгах областей України. Наведемо лише декотрі назви цих рослин, зникаючих через жадібність людини: підсніжники (складчастий, звичайний, білосніжний), шафран Гейфелів або крокус, рябчики (руський та шаховий), сон-трава, черемша або цибуля ведмежа, дикі тюльпани: дібровний, Шренка, скіфський, цикламен Кузнецова, всі без винятку види диких орхідей. Але цим переліком не обмежуються сьогодні рослини, які потребують нашого захисту. Бо природа сьогодні знаходиться в такому стані, що навіть не внесені до Червоної книги рослини є дуже вразливими, і масове їх знищення може бути фатальним. Отже, екологи-фахівці не радять купувати у бариг жодні дикі квіти, щоб не фінансувати знищення наших лісів, лук, степів, тим більше, що квіткарі держави вирощують достатньо видів і форм рослин на будь-який смак, а ще чимало екзотичних квітів завозиться до нас з інших країн світу.

https://www.youtube.com/embed/Hca7-LlK9Y4

https://www.youtube.com/embed/qlZl9p-bhz8

https://www.youtube.com/embed/bc87DMC9KS0

https://www.youtube.com/embed/nkJ2BLpc5dg

Ще раз просимо про поширення та розміщення на своїх ресурсах, чи вдасться нам зберегти ці квіти — залежить тільки від нашої активності в їх захисті!!!
Олег Перегон, ГО «Зелений Фронт»
Постійна адреса новини: http://www.zfront.org/pervocvet_2021_1/

Comments are closed.