Майже два роки в училищі працює кіноклуб медіапросвіти Docudays UA, який щонайменше два рази на місяць проводить свої заняття за допомогою документального кіно про права людини. Кожного разу на заняттях піднімаються актуальні питання захисту прав людини для українського суспільства.
Так, 6 квітня темою заняття стала «Компетентність персоналу ДПтС України».
Після перегляду фільму «Відкритий урок» слухачі училища зробили висновок,що підвищувати свою компетентність повинен в першу чергу працівник, але за допомогою держави тому, що пенітенціарії є представниками держави.
Актуальною для України є проблема рецидивної злочинності і тому це було темою заняття 20 квітня з переглядом документального фільму «Рене». Всім присутнім було зрозуміло, якщо держава не захищає права осіб, які повернулись з місць несвободи,то більшості колишніх засуджених простіше скоїти злочин, щоб знову потрапити до колонії, де все їй знайоме і права більш захищені, ніж «на волі», на їх власну думку. Тому держава повинна бути зацікавлена в протидії рецидивам. Коли слухачі переглянули стрічку «Абетка», то зрозуміли, що в нашій державі більше умов та інструментів для захисту прав людини, ніж у героїні фільму – Веле. Але вона є прикладом прагнення до покращення себе, як особистості, не зважаючи на труднощі. Не треба чекати від держави захисту своїх прав,а потрібно самому шукати способи захисту своїх прав.
Із залученням викладача циклу загальноправових дисциплін Дніпродзержинського училища ППП ДКВС України Світлани Хейлик 18 травня пройшло заняття на тему «Актуальність проблеми скоєння суїцидів в Україні, зокрема для пенітенціарної системи» . Фільм «Із розплющеними очима», який подивились слухачі під час заняття, на їхню думку дуже хороший і пізнавальний та сприяє профілактиці суїциду. Також після заняття відвідувачі занять зазначили, що хотілося б збільшити кількість переглядів фільмів, що стосуються прав людини.
16 червня на заняття кіноклубу було запрошено голову Криворізького міського правозахисного товариства Миколу Коробко, який розповів про участь громадських організацій у протидії катуванням, жорстокому та нелюдському поводженню.
Переглянувши фільм «Килимок», всі дійшли висновку, що порушувати права людини не можна, не зважаючи ні на соціальний статус ні на займану посаду. Перед законом всі рівні. Якщо ми люди «в погонах», то ми не повинні перевищувати свої службові обов’язки. Потрібно завжди залишатися людиною.
30 червня слухачам був показаний фільм «Ромська мрія» про людей, об’єднаних за національною ознакою, які мають власні традиції та культуру. Люди, які стали героями фільму, досягли успіху в своїй справі, але на цьому шляху вони дещо відійшли від традицій, що панують у їхньому оточенні. Тема заняття цього разу була «Протидія дискримінації та ксенофобії». Під час обговорення слухачі висловили свою думку, що профілактичну роботу проти дискримінації потрібно починати ще зі школи. Нажаль цьому замало приділяється уваги і з цього починається порушення прав одних людей другими людьми тому, що одні вважають себе кращими за інших. За національною ознакою – це далеко не всі існуючи проблеми в обмеженні прав людей нашої країни.
Перше, що повинен усвідомлювати кожен – «Я людина». І права інших людей не можна обмежувати тільки тому, що хтось може бути іншим.»
Василь Шестаков.